logo manta yachting biale

5537ef9e942f7

Jachty żaglowe jednokadłubowe

Czarter jachtu jednokadłubowego to wciąż nr 1 na liście wyboru żeglarzy. Klasyczna żegluga, przechyły i piękno dwóch żagli to coś, co bez wątpienia uwodzi.

Współczesne jachty jednokadłubowe są już bardzo komfortowe i wyposażone w rozwiązania ułatwiające życie w czasie każdego rejsu.

Przestronne kajuty z szafami i własnymi łazienkami z prysznicami to w zasadzie standard. Duża część użytkowa pozwala pomieścić w pełni wyposażoną kuchnię z lodówką, piekarnikiem i mikrofalówką, spory stół z wygodnymi kanapami oraz stolik kapitański dla skippera/ nawigatora.

Nowe konstrukcje zapewniają dużo miejsca na pokładzie w części rufowej, nawet na jachtach ok. 40 stopowych co bardzo wpływa na komfort wypoczynku.

 

 

sea 709244Jeśli postawisz na czarter jachtu jednokadłubowego w chłodniejszych miesiącach, poza sezonem albo na zimniejszym akwenie, na Twoje dobre samopoczucie wpłynie na pewno webasto czyli ogrzewanie.

 

Manewry portowe w tłocznych często marinach znakomicie ułatwia ster strumieniowy, który umożliwia dodatkowo odchylanie dziobu w żądanym kierunku.
Wiele jednostek ma opuszczaną platformę kąpielową i zewnętrzne prysznice, by od razu po wyjściu z wody móc spłukać sól.

Czarterujący często zadają pytanie: „czy mam odpowiednie uprawnienia do prowadzenia jachtu morskiego?”. Odpowiedź brzmi: tak, jeśli posiadasz patent sternika lub voditelja brodice.

Dla wszystkich naszych klientów, którzy chcieliby spróbować samodzielnej żeglugi jachtem jednokadłubowym a nie mają doświadczenia proponujemy wcześniejszy udział w rejsie turystyczno- szkoleniowym w charakterze co-skippera.

 

ZAINTERESOWAŁO CIĘ TO?

ZAPYTAJ!