logo manta yachting biale

Czy będę mieć chorobę morską?

Przyszli adepci sztuki żeglarskiej zastanawiają się, czy będą cierpieć na okrytą złą sławą chorobę morską. Otóż- jeśli masz jakieś doświadczenie na śródlądziu i kłopotów nie było- raczej nie. Jeśli nigdy nie pływałeś, ale nie cierpisz na chorobę lokomocyjną - też raczej nie. Jeżeli choroba morska się zdarzy, zalecane jest pozostawanie na pokładzie i zażycie popularnych leków stosowanych w przypadku choroby lokomocyjnej. Sprawdzone! Pomaga.

 sailboat 1149519

Czy mogę wziąc udział w imprezie, jeśli nigdy nie pływałem/pływałam?

Tak! Organizujemy rejsy dla doświadczonych członków załóg rejsów pełnomorskich, dla Mazurskich żeglarzy i dla zupełnie nowych, przyszłych żeglarzy. Zawsze na początku rejsu skipper przeprowadza krótkie szkolenie które ma na celu zaznajomienie załogi z urządzeniami znajdującymi się na jachcie, później zaś, w miarę potrzeb i chęci załogi, tłumaczy podstawy żeglowania. Tak więc na naszych rejsach żadne doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane.

 

Co zabrać na rejs?

Na rejs/ szkolenie należy spakować się w miękką torbę (nie walizkę czy plecak ze stelażem!). Należy zabrać potrzebne w danym kraju dokumenty (dowód osobisty lub paszport), ubrania ciepłe + letnie, przynajmniej 1 gruby polar, sztormiak lub przeciwdeszczową kurtkę z kapturem, czapkę, okulary przeciwsłoneczne, krem z wysokim filtrem (słońce odpijające się od pokładu, żagli i wody opala bardziej!), strój kąpielowy, kosmetyki, ręcznik, klapki (tylko pod prysznic w marinach) i zakryte buty (nie sandały!).

 

All Items
Destynacje
Czartery jachtów - Polska
Czartery jachtów - Norwegia
Czartery Jachtów - Portugalia
Czartery jachtów - Malta
Czartery jachtów - Francja
Czartery jachtów - Seszele
Czartery Jachtów - Kanary
Czartery jachtów - Szwecja
Czartery jachtów - Włochy
Czartery jachtów - Grecja
Czartery Jachtów - Chorwacja
Czartery jachtów - Karaiby

ZAINTERESOWAŁO CIĘ TO?

ZAPYTAJ!